Конденсат на вікні

Проблема конденсату

Досить часто, після встановлення металопластикових вікон, стекла в них починають пітніти з середини, а взимку, в сильний мороз – покриватися красивими візерунками. Проте, купуючи нові вікна – людина купує саме комфорт, а який комфорт, коли з вікон на підвіконня стікає вода? З чим це пов’язано і як цього уникнути, ми пояснимо далі.

Сучасні вікна, завдяки гарній фурнітури і надійним ущільнювачам, дуже герметичні. Тому, після установки нових металопластикових вікон, в приміщенні повністю змінюються умови вентиляції, повітря- і теплообміну.

Звідки в приміщенні береться волога?

Джерел, що виділяють в атмосферу вологу, в житловому приміщенні надзвичайно багато. Це і приготування їжі на кухні, і прання, і купання у ванній. Людина, видихаючи повітря, видихає також і водяну пару, причому чимало: наприклад, за час сну цей обсяг становить від 1 до 2-х літрів води. Рослини і тварини також виділяють багато вологи. Всі ці виділення вологи – природні, й позбуватися від них не потрібно, та й навряд чи вийде.

Чому волога випадає саме на вікнах?

Основною характеристикою вологості повітря прийнято відносну вологість повітря, що виражається у відсотках. Найбільш сприятливою для людини є відносна вологість повітря 40-60%.

В умовах нормальної вентиляції надлишки водяної пари а також неякісне повітря постійно замінюються свіжим повітрям з вулиці. Відсутність же вентиляції, або її неправильна організація можуть призводити не тільки до випадання вологи на склі, а й до погіршення самопочуття людини, зниження працездатності.

Тому дуже важливо регулярно провітрювати приміщення, або встановити спеціальну систему, яка буде провітрювати приміщення автоматично.

У разі неправильно організованої вентиляції, або взагалі її відсутності, старому повітрю виходити нікуди, а кількість пари у повітрі продовжує збільшуватися. І в певний момент, коли повітря вже не може стримувати в собі пар, його надлишки осідають у вигляді вологи на поверхні, що має найнижчу температуру, причому дана температура повинна бути нижчою за так звану точку роси. Зазвичай, такий поверхнею виявляється віконне скло.

Точкою роси за постійного тиску називається температура, до якої повинно охолонути повітря, щоб водяна пара, що міститься в ньому, досягла стану насичення і почала конденсуватися в росу.

На випадання конденсату на склі впливає не тільки фактор вентиляції, а й фактор теплопровідності склопакета. Адже для різних склопакетів, при незмінних температурах всередині приміщення і зовні, – різне значення точки роси.

Наприклад, при відносній вологості повітря 40-60% і температурі в приміщенні +20 ºС, значення точки роси складе 7.5-9 ºС. При охолодженні внутрішній поверхні скла до цієї температури, на ньому виступить конденсат. При збільшенні вологості повітря, значення температури точки роси буде збільшуватися.

Температура внутрішньої поверхні скла пов’язана з трьома факторами:

  • температура зовнішнього повітря;
  • температура в приміщенні;
  • енергозберігаючі характеристики склопакета.

Наприклад, при зовнішній температурі повітря -20 ºС і температурі в приміщенні +20 ºС, температура внутрішньої поверхні скла у однокамерного склопакета зі звичайними стеклами складе 5 ºС. У такого ж склопакета, але з одним енергозберігаючим склом, температура внутрішньої поверхні склопакета буде вже 14 ºС. Точка роси, для таких умов 7,5-9 ºС

Як бачимо, навіть за нормальної вологості повітря, при такому співвідношенні температур ззовні та всередині приміщення, волога неодмінно виступить на звичайному однокамерному склопакеті. Цього можна уникнути при використанні «теплих» склопакетів. Але при відсутності вентиляції, кількість вологи в приміщенні буде рости, і, відповідно, буде збільшуватися значення точки роси.

Відтак, випадання конденсату можливо навіть при використанні теплих склопакетів. Тому не можна недооцінювати важливість правильно організованій вентиляції приміщення, а також потрібно обов’язково комплектувати нові вікна теплими (енергозберігаючими) склопакетами!

Tagged on:

Розкажіть про свій досвід експлуатації або задайте запитання