Затверджена нова система розрахунків за теплоенергію

Оскільки підприємства теплоенерго не поспішають встановлювати лічильники теплової енергії в багатоквартирних будинках, Уряд на сьогоднішньому засіданні прийняв принципове рішення: нарахування за тепло в будинках без лічильників будуть проводитись на основі нарахувань, здійснених у будинках, де лічильники встановлені.

Раніше була затверджена формула розрахунку вартості тепла в будинках без лічильників, яка також повинна була забезпечити справедливі платежі, однак у ряді міст цей підхід не спрацював через зловживання на місцях

Водночас Володимир Гройсман доручив Національній комісії з регулювання енергетики та комунальних

283615_1
Володимир Гройсман. Фото з сайту ukr.media

послуг (НКРЕКП) вирішити питання з теплокомуненерго, щоб ті поставили лічильники тепла в будинках:

«Ми даємо завдання Нацкомісії „дожати“ питання, щоб всі теплокомуненерго поставили лічильники і, такими чином, ми не дамо можливості їм маневрувати і нараховувати баснословні цифри»

Даний алгоритм формування платіжки за опалення повинні будуть використовувати міста, де рівень оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії становить не менше 50%. Цей 50% поріг і дасть можливість визначати середнє споживання тепла в населеному пункті з прийнятною точністю. Відповідно жовтневі платіжки за централізоване опалення, які надійшли сім’ям, в будинку яких немає будинкового лічильника, пропонується перерахувати.

Розкажіть про свої враження або задайте запитання