Кай Кунцель розповідає про пасивні будинки

Архітектор Кай Кунцель їздить на роботу електротрайком, якого він заряджає енергією від сонячних панелей, що розташовані на даху його офісу, що побудований за принципом пасивного будинку.

Технологічним серцем будинку є вентиляційна система. Несвіже повітря витягує з кімнат вентилятор, а свіже втягується в будинок через фільтр. Коли на вулиці холодно, потік свіжого повітря підігріває тепловий насос, що використовує тепло землі. Оновлення повітря в будинку триває 24 години на добу – пояснює архітектор.

У дворі два резервуари, куди водостічними труба тече дощова вода. Тут охолоджується система, яка нагнітає в будинок прохолодне свіже повітря влітку. Дощова вода використовується у туалетах.

Вікна в пасивній будівлі мають потрійний склопакет.

Вся таємниця енергозбереження у герметизації помешкання і його потужній теплоізоляції.30 сантиметрів пресованої целюлози – такої товщини тут ізоляція стін. Я би порівняв цей ефект енергозбереження з термосом, в якому кава залишається гарячою годинами і не потрібно зайвої енергії для її підігріву – пояснює Кай.

Датчики стежать за рівнем вуглекислого газу та температурою і регулюють мікроклімат. Герметизація будинку така, що температура підвищується навіть від тепла людського тіла. А для опалення достатньо оригінальних вмонтованих свічок, в які заливається чистий спирт.

У пасивних будинках тепловтрати стін і даху у 20 разів нижчі, ніж у звичайних.

В звичайному двоповерховому будинку площею 150 м2, який був зведений 1954-го року і який в 2010-му реконструювали з використанням енергоощадних технологій, комунальна плата за місяць проживання становить 36 євро на місяць замість близько 300 євро на місяць, які доводилось платити до реконструкції. Тож після реконструкції комуналка подешевшала вдесятеро.

Архітектор Кай Кунцель переконаний, що масову побудову таких енергоефективних будинків реально налагодити в Україні. Причому здешевити цей процес можна використанням енергоощадних матеріалів з місцевої сировини.

Якщо перенести ці знання в Україну, провести тренінги з місцевими будівельниками та інженерами, то вони цей енергоощадний досвід зроблять локальним і зможуть підібрати місцеві матеріали. – вважає Кай Кунцель.

Екологічна свідомість німців дає результати: у селищі на 3000 мешканців, де розташований офіс архітектора, він звів вже 30 пасивних осель. Під час побудови енергоефективного помешкання власнику потрібно вкласти десятки тисяч євро в теплоізоляцію, однак потім все життя можна заощаджувати на комунальних платежах.

Розкажіть про свої враження або задайте запитання