Зросли тарифи на тепло для підприємств і бюджетних установ

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) збільшила тарифи на теплову енергію для непобутових споживачів і бюджетних організацій (крім населення). Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії 2 грудня.

Комісія збільшила середньозважений по країні тариф на теплову енергію з поточних 1 104,97 гривень/Гкал до 1 345,15 гривень/Гкал (на 21,7%, або на 240,18 гривень/Гкал), тобто більше ніж на 20%.

У НКРЕКП пояснили зростання тарифів збільшенням ціни на природний газ, яка закладена в структурі тарифів підприємств теплокомуненерго.

Зокрема, на грудень індикативна ціна газу як товару для виробництва тепла для непобутових споживачів визначена на рівні 6 288,29 гривень/тис. куб. м (без ПДВ і витрат на транспортування), а чинна ціна в тарифі складає 5 286 гривень/тис. куб. м.

До того ж НКРЕКП компенсувала ТКЕ різницю в фактичній ціні на газ в листопаді (6 054,66 гривень/тис. куб. м) і тією, яка у листопаді була закладена в тарифі (5 286 гривень/тис. куб. м).

Також, у зв’язку із зростанням цін на газ комісія збільшила тарифи на централізоване гаряче водопостачання.

Розкажіть про свої враження або задайте запитання