Для чого потрібен теплоакумулятор?

Буферні ємності (теплоакумулятори) призначені для накопичення, зберігання або поглинання великої кількості теплової енергії.  Джерелами такого тепла можуть бути котли на твердому паливі, сонячні колектори, теплові насоси. Для чого використовувати теплоакумулятор з котлом на тверде паливо? Твердопаливний котел з теплоаккумулятором – дуже вигідний і продуктивний тандем, за рахунок якого можна зробити систему опалення більш практичною, економічною і продуктивною.

Конструктивно  теплоакумулятор преставляє собою спеціальну ємність з теплоносієм, яка швидко нагрівається в процесі згоряння палива в топці котла. Після того, як твердопаливний котел перестає працювати, буферна ємність віддає своє тепло, тим самим, підтримуючи в будівлі оптимальний температурний режим. У поєднанні з котлом, що працює на твердому паливі, тепловий акумулятор дозволяє досягти практично 30%-ї економії палива і підвищення ККД системи. Крім того, кількість завантажень теплового агрегату вдається скоротити аж до одного разу на добу, та й сама техніка працює на повну силу, максимально спалюючи все завантажене паливо.

1. Спалювання відбувається в режимі максимальної потужності. При цьому все надлишкове тепло не вилітає «в трубу», як при традиційній схемі опалення, а накопичується в акумуляторі;
2. Котел знову не топиться, а оптимальний температурний режим теплоносія підтримується за рахунок відбору тепла від бака-акумулятора.

Зазначимо, що при використанні сучасних теплоаккумуляторів можна домогтися простою теплового генератора до 2 -х днів (все залежить від тепловитрат будівлі і зовнішньої температури повітря).

Максимальний ефект від установки досягається саме в системі опалення з твердопаливним котлом, але економія буває і при швидкому нагріванні газом (поперемінне використання) і електрикою (при наявності двозонного лічильника вночі здійснюється нагрівання, вдень віддається тепло).

Об’єм резервуару повинен бути достатнім для нагріву води як мінімум до 40 °С при згорянні однієї закладки палива. Якщо температура нижча, то теплової потужності котла буде недостатно, а в разі безінерційного нагрівання — теплоакумулятор використовується недоцільно і швидко охолоджується. Рекомендований обсяг: від 25 до 50 л на 1 кВт твердопаливного котла. Бажано придбати буфер з невеликим запасом (але щоб не перевищував вказане значення). Розміри і варіант виконання буферної ємності є важливим чинником: резервуари понад 500 л можуть не проходити в дверний отвір, схема підключення повинна бути ретельно продумана заздалегідь. При відсутності відповідного місця розміщення альтернативою служать розбірні моделі або послідовна установка декількох пристроїв меншої ємності поруч з твердопаливним нагрівачем.

Розкажіть про свої враження або задайте запитання