Уряд ще на рік продовжив програму “теплих кредитів”

Кабінет Міністрів продовжив дію державної програми з енергоефективності, так звані «теплі кредити», на 2017 рік й удосконалив порядок надання грошової компенсації населенню на енергомодернізацію житла. Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 8 лютого 2017 року. Обсяг програми – 400 мільйонів гривень.

У цьому році можна буде отримати безповоротну державну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:
· 20% – на придбання «негазових» котлів;
· 35% – для утеплення індивідуального житла;
· 40% – для ОСББ і 70% – для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ.

Збільшилась кількість банків, які надаватимуться «теплі» кредити: їх можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку.

Впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків тепер є обов’язковим для отримання ОСББ коштів державної програми .

Населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, можуть отримати компенсацію для утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП як з державного, так і місцевих бюджетів.

Джерело

Розкажіть про свої враження або задайте запитання