Яка фотоелектрична система більш екологічна: мережева чи гібридна?

На перший погляд, сонячні фотоелектричні панелі і акумуляторні системи для зберігання енергії чудово доповнюють одна одну, створюючи автономні (резервні) або гібридні фотоелектричні системи.
Акумулятори дозволяють зберігати енергію, яку генерують сонячні панелі, для подальшого використання. Таке поєднання вирішує проблему нестабільності сонячної генерації при неможливості підключення до мережі. Ця концепція вже міцно поселилась в головах політиків, енергетичних підприємств і деяких виробників автомобілів.

Ілон Маск поєднав свою автомобільну компанію Тесла і SolarCity для того, щоб прискорити розповсюдження своїх сонячних систем, доповнених своїми ж акумуляторами. Багато власників приватних будинків  мріють про перехід на автономні чи гібридні сонячні системи, щоб позбутися залежності від енергетичних компаній, і стати повністю енергонезалежними.

Проте, за результатам одного дослідження, екологічний вплив гібридних фотоелектричних систем може бути значно більш негативними, ніж здається на перший погляд.

Tesla Powerwall 2.0
Tesla Powerwall 2.0

Накопичення сонячної енергії в акумуляторах гібридної фотоелектричної системи має дещо більш негативний екологічний вплив, ніж у мережевих систем. Такі результати досліджень, проведеного Інститутом енергетики Університету Техаса.
Дослідники вивчили енергоспоживання в знаменитому проекті Pecan Street в місті Остін, штат Техас. Це приватний будівельний проект для тестування технологій відновлювальної енергетики і розумних мереж. В проекті 100 будинків з встановленими фотоелектричними системами. В будинках з гібридними системами (з акумуляторами) споживання електроенергії було в середньому на 8-14% вищим, ніж в будинках з встановленими мережевими системами (без акумуляторів).

Така ситуація частково виникає через те, що гібридні системи постійно споживають енергію, не залежно від того, заряджаються вони чи розряджаються, що призводить до збільшення річного споживання енергії від 324 до 591 кВт*год.

Також вчені зробили висновок, що системи акумуляції енергії в приватних домогосподарствах опосередковано збільшують викиди двоокису вуглецю, оксидів сірки і нітрогену енергосистемою Техасу, яка працює майже повністю від викопного палива.

Тому є дві причини. Перша —  підвищене споживання енергії спричинене зниженням ефективності обладнання. Друга — гібридні системи впливають на час доби, коли оселі споживають електроенергію з мережі, що призводить до збільшення виробництва енергії з «брудних» джерел.

В той же час, співавтор дослідження Роберт Фейрс помітив, що «сонячна станція на вашому даху з акумуляторами це краще, ніж ніякої сонячної станції взагалі»
Ще одна перевага акумуляторів — такі системи допомагають енергетичним компаніям отримувати більше прибутку.

Дослідники дійшли висновку, що гібридні системи дозволяють скорочувати пікове споживання (саме в цей час потрібно найбільше потужностей для генерації) на 8-32%, і збільшувати частину сонячної енергії в мережі до 42%. Це означає, що енергокомпанії можуть скорочувати кількість «брудної» енергії в мережі, коли все менше домогосподарств потребують енергії.

Тому, не зважаючи на те, що гібридні системи менш вигідні для приватних будинків, вони корисні для загальної мережі, з якої вони відбирають енергію для покриття зайвого споживання.

За матеріалами greencarreports.com

Розкажіть про свої враження або задайте запитання