NATURWÄRMESPEICHER / ПРИРОДНІЙ НАКОПИЧУВАЧ ТЕПЛА

NATURWÄRMESPEICHER – природній накопичувач тепла

Ми завжди прагнемо використовувати в своїх проектах найсучасніші технології та продукти. Тому постійно слідкуємо за інноваціями та новинками інженерного ринку, щоб наші Замовники завжди мали змогу отримати найкращі та найефективніші рішення.

І зараз, хочемо представити дуже цікавий та неординарний продукт, що з’явився в нашому асортименті – Naturwärmespeicher – природній накопичувач тепла. Це новий погляд на облаштування джерела тепла для роботи теплового насосу. Сьогодні, це може бути не просто ґрунтовий зонд чи зовнішній повітряний блок, тепер джерело тепла це стильний фонтан. Поєднавши декілька технологій: енергію повітря, енергію води та eisspeicher/льодяний бак, розробники Naturwärmespeicher помістили всі три контури в привабливу форму фонтана. Установка не лише забезпечує низькопотенційне тепло для роботи теплового насосу, але й дає дозволяє отримати систему пасивного охолодження (passive cooling).

Природне зберігання тепла може відбуватись за допомогою фонтану, ставка чи озера, в залежності від необхідної продуктивності. Установка обладнана трьома геотермальними теплообмінниками: перший розташовано в верхній водяній чаші, другий – в повітряному прошарку, третій – працює як eisspeicher/льодяний бак  і розташовується в нижній частині фонтану. Автоматика контролює використання кожного контуру в залежності від зовнішньої температури, періоду дня та необхідної теплової потужності. За наявності сонця та позитивної зовнішньої температури використовується енергія навколишнього повітря та відбувається акумулювання тепла. Якщо енергії зовнішнього повітря недостатньо – використовується теплоообмінник, що відбирає накопичене водою тепло. І навіть, якщо неспрятливі умови тривають декілька днів , енергію для роботи теплового насосу забезпечує нижня частина фонтану, яка працює як льодяний бак і під час замерзання виділяє ще додаткову енергію фазового переходу (1 літр води під час замерзання виділяє додатково приблизно 0,085 кВт⋅год тепла).

Вода хороший акумулятор, що може стабільно працювати тривалий час та ефективно зберігає високі або низькі температури. Завдяки потужному вентилятору з зовнішнього повітря протягом дня можна взяти багато енергії, як для безпосереднього споживання , так і для акумулювання. Спеціальна конструкція вентилятора забезпечує практично безшумну роботу установки. Як тільки зовнішня температура піднімається, протягом дня лід розморожується і акумулятор знову накопичує енергію.

Влітку, Naturwärmespeicher впродож ночі накопичує природний холод, який вдень може бути використаний для охолодження будинку. І якщо природного охолодження недостатньо, вмикається тепловий насос , щоб компенсувати недостатню холодильну потужність.

Кожен проект Naturwärmespeicher супроводжується точною симуляцією процесу роботи в залежності в географічного розташування об’єкту. Таким чином гарантується безперебійна робота установки за різних кліматичних умов.

Завдяки Naturwärmespeicher джерело тепла для теплового насосу може мати гарну привабливу форму та стати елементом прибудинкового дизайну.

Розкажіть про свої враження або задайте запитання