Як продати електроенергію “Полтаваобленерго”

10-кіловатна сонячна електростанція під Полтавою за рік дає прибуток близько 50 тисяч гривень. Власник споживає лише 30% електроенергії, а решту – продає “Полтаваобленерго”.

У Мачухах під Полтавою вже три місяці працює приватна сонячна електростанція. І не просто працює: її власники виробляють стільки енергії, що продають її “Полтаваобленерго”.

Зелений тариф” – це коли держава купує електроенергію у власника сонячних батарей. За один кВт/год держава платить приблизно п’ять гривень. Електростанція у Мачухах має потужність 10 кВт.

Найкраще сонячна електростанція працює в травні. Тоді за місяць може генеруватися 1700 кВт. А в хмарний період – працює лише на 30 відсотків потужності.

“Окуповується сонячна електростанція приблизно за 4-5 років. А в середньому дає прибутку 4-5 тисяч гривень на місяць”, – розповів Сергій Запорожець, який займався проектуванням та монтажем цієї сонячної електростанції.

Сонячна електростанція в Мачухах
Сонячна електростанція в Мачухах. Фото hromadske.poltava.ua

Для встановлення такого засобу економії та заробітку потрібно близько трьох місяців підготовки та приблизно 9 тисяч доларів.

“На Полтавщині ставлять ще не дуже багато сонячних станцій. Люди бояться, деякі придивляються. Найбільше – у Вінницькій, Житомирській, Київській, Одеській областях”, – додав Сергій Запорожець.

За останні два роки в Полтавському районі встановили вже близько десяти приватних сонячних електростанцій.

Джерело

Розкажіть про свій досвід експлуатації або задайте запитання