Вікно на кухню

Зазвичай, кухонне вікно в багатоповерхівках – це прямокутна конструкція із металопластикового ПВХ-профілю. Стандартні розміри якої в межах: ширина 1,3 – 1,5 м; висота 1,4 -1,55 м.
Згідно статистики 75% клієнтів замовляють вікно, поділене на дві половини. Одна з яких – глуха, а інша поворотно-відкидна.

Труднощі, які можуть виникнути при експлуатації такого виду вікна, пов’язані з його доглядом. Погодьтеся, його не лише незручно мити з зовнішнього боку, але інколи навіть небезпечно. Вирішувати звичайно вам. Але турбуючись про господиню, ми рекомендуємо, щоб відкривалися обидві стулки.
Якщо Ви, дослухавшись до наших порад, вирішили замовляти дві поворотно-відкидні половини – є два варіанти конструкції. Перший – дві незалежні одна від одної стулки з імпостом (вертикальна стійка, яка ділить раму на частини, в кожну з яких ставиться віконна стулка або склопакет). Другий, відповідно, без імпосту, тому накладний профіль, закріплюється на одну з стулок. Така конструкція вікна має назву штульп.

Пропонуємо розглянути кожну з частин вікна окремо. Вимоги, яким вони повинні відповідати, і рекомендації по встановленню.

Профіль. П’ятикамерний профіль монтажної глибини 70 мм і більше. З можливістю установки двокамерного склопакету 36, 38, 40 або 42 мм.
В арсеналі майже всіх виробників на ринку України є подібний профіль. Варто зазначити, що більшість імпортних вікон виготовляється на території України. Європейським виробникам для зручності клієнтів вигідніше відкривати фабрики на території замовників. Однак, профіль не грає вирішальну роль в експлуатаційних характеристиках вікна. Головне щоб він був технічно правильно виготовлений і встановлений. Рекомендуємо звертати увагу на сертифікат відповідності, а не на розрекламований бренд.
Фурнітура. Розглянемо мінімальний набір опцій для поворотно-відкидної фурнітури. Вікна для першого, другого і останнього поверхів бажано комплектувати замком безпеки для вікон. Для запобігання проникнення незваних “гостей” через вікно. Адже вікно, зі встановленим стандартним комплектом фурнітури, відкривається ззовні менше чим за 15 секунд. Для всіх інших можна обмежитися стандартним комплектом.
Також рекомендуємо укомплектувати:
1. Блокувальником помилкового відкриття.
Блокує повернення ручки при недокінця закритому вікні. Для запобігання випадання стулки із верхньої петлі.
2. Мікроліфтом.
Запобігає провисанню стулки. Враховуючи вагу двокамерного склопакету.
3. Регулювальником провітрювання.
Стандартно, стулка при провітрюванні відкривається на 15 градусів. Дана функція допомагає регулювати відкривання, що дає змогу не переохолоджувати приміщення зимою.
4. Дитячим замком
Для запобігання відкривання вікон маленькими дітьми з середини.

Розкажіть про свої враження або задайте запитання