«Укрінтерм» – високоякісне та надійне енергоефективне обладнання

Білоцерківське підприємство «Укрінтерм» заснували в лютому 1994 року. Це сучасне виробництво з надійною економічною базою й високим інтелектуальним потенціалом. Тут у комплексі проектують, виготовляють, монтують, обслуговують та продають опалювальне обладнання.


У більшості регіонів України створено розгалужену мережу представництв «Укрінтерму», де задіяно понад 700 спеціалістів. Тому колектив може працювати практично в усіх царинах ринку як за принципом спрямованості діяльності, так і за територіальним принципом.
Варто зазначити, що на підприємстві впроваджено згідно з вимогами міжнародних стандартів системи управління якості та екологічного менеджменту. Невипадково
«Укрінтерм» – вітчизняний лідер у галузі автономного теплопостачання.

Одна котельня – два види джерела

Нагадаю: 1999 року з нового складального конвеєра підприємства зійшов перший вітчизняний водогрійний проточний опалювальний прилад «Анна» потужністю 23 КВт. Через рік стала до ладу лінія виробництва модулів нагріву «Бернард» потужністю 70, 90 і 100 кВт. Це перша автономна модульна котельня українського виробництва. Новинкою 2001 року був газовий котел із чавунним теплообмінником «Богдан» – спільний проект «Укрінтерму» з італійською фірмою. Надалі фахівці підприємства спрямовували свої зусилля на постійний розвиток виробництва з обов’язковим впровадженням новітніх технологій та вдосконалення досвіду роботи. Зокрема, про досвід впровадження енергозберігальних технологій розповідає генеральний директор товариства СП«Укрінтерм» Петро МОРОЗ:

– Якщо говорити про енергоощадні технології, то не можнане сказати про те, що застосування однієї модульної котельної установки потужністю 500 кВт дозволяє щороку заощаджувати понад 22 тисячі кубометрів природного газу та більш як п’ять тисяч кіловат-годин електроенергії. Сьогодні на теренах України працюють понад 3300 модульних котелень. Отож завдяки їм маємо змогу економити 7,2 мільярда кубометрів блакитного палива та 10,2 мегават електроенергії. Це дуже вагомий результат. Адже згідно з розрахунками фахівців Європейської енергетичної компанії застосування газу для нагрівальних систем обходиться більш ніж удвічі дешевше за електричну енергію. Тому не слід поспішати відмовлятися від блакитного палива як енергоносія. Зважене рішення потрібно ухвалювати лише після ретельного розгляду техніко-економічних аспектів.

  • Товариство «Укрінтерм» є базовим підприємством Європейської енергетичної компанії. Які його напрацювання у розв’язанні проблем енергоефективності?

– Ми вирішили поєднати в одній котельні два види джерела тепла. Це конденсаційні газові модулі нагріву й теплові насоси «повітря-вода». Тому нова дахова котельня отримала назву гібридної. Як експеримент її встановили в готелі «Придеснянський» міста Чернігова. Результат очевидний. Упродовж 2014-17-го років замовник отримав економічний ефект у розмірі 26 відсотків. І таке. На початку 2016 року було введено в дію п’ять теплових насосів для підігріву води в двох лікарнях міста Краматорська. Це в рамках реалізації програми Фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності» за фінансового сприяння швецької корпорації НЕФКО. Нововведення дозволило скоротити споживання енергії від тепломережі майже на третину. Крім того, краматорські лікарні цілорічно забезпечувались гарячою водою. Термін окупності цього проекту – шість з половиною років. А вартість виробленого тепла значно нижча від того, що дає газовий котел.

– Комбіноване використання теплового насоса і сонячних колекторів пропонуєте споживачам?

– Звичайно. Бо це вигідно. Судіть самі. Якщо середній коефіцієнт перетворення енергії в тепловому насосі становить 3,5 при температурі подачі носія 55 градусів, то в комбінованій теплонасосно-сонячній системі він удвічі більший. А температура подачі – 65 градусів. Це досягається завдяки сонячній енергії, що використовується для нагріву будинку. Або за рахунок підігріву теплоносія на виході з грунтових зондів.

Економія, вигода, зацікавленість

На цих питаннях докладно зупинилася фінансовий директор «Укрінтерму» Тетяна ЩЕРБАКОВА . За її словами, перехід від централізованого теплозабезпечення та гарячого водопостачання до використання автономних модульних котелень дозволяє знизити собівартість обслуговування обладнання
«Укрінтерму» на 30 відсотків та забезпечити економію газу на 50 відсотків. А оплата за опалення і гаряче водопостачання може зменшитись на 35-40 відсотків.
Суттєвій економії витрат на енергоносії сприяє також встановлення індивідуальних теплових пунктів та будинкових лічильників. Для прикладу: позаторік у місті Обухові в шести дев’ятиповерхових будинках було встановлено сучасні блочні ІТП з погодозалежним регулюванням систем опалення. В результаті споживання тепла скоротилось у середньому більш як на чверть. Настільки ж зменшилися й реальні суми в платіжках мешканців.
До речі, там же в Обухові на будинку за адресою Київська, 64 торік капітально відремонтували дахову
котельню. Тобто встановили нові модулі потужністю 150 кВт, що працюють у конденсаційному режимі. Як наслідок – відбулося зменшення споживання газу на 11 відсотків при збільшенні відпуску тепла на опалення – майже на чотири відсотки. Загалом за опалювальний період вдалось зекономити блакитного палива на 200 тисяч гривень. Отже, заміна котлів з атмосферними пальниками на конденсаційні котли із закритою камерою згорання показує явну ефективність і є вимогою сьогодення.

  • Білоцерківці цікавляться вашим обладнанням?

– Торік на кількох об’єктах міста ми встановили індивідуальні теплові пункти. А нині монтуємо потужну котельню на вулиці Ставищанській. Колектив ОСББ «Дачний» звернувся до нас з проханням виготовити індивідуальний теплопункт за підтримки державної цільової програми. Зараз цей проект на стадії реалізації. Заявку на обладнання взято до виробництва.

На порядку денному – енергоефективність

Для виконання спільних національних та регіональних проектів у сфері виробництва, реалізації й обслуговування теплогенерувального обладнання створено корпорацію
«Європейська енергетична компанія». Очолює її генеральний директор товариства «СП «Укрінтерм» Петро Мороз. На виробничій базі корпорації успішно діють навчальний центр і лабораторія. Спеціалісти проходять стажування в Італії, Франції, Швеції. Працюючи над актуальними питаннями енергоефективності, науковці, проектувальники, виробничники пропонують кілька напрямків їх вирішення. Це, зокрема, диверсифікація джерел енергопостачання, когенерація, використання альтернативних відновлювальних джерел енергії і таке інше. Базовим виробничим підприємством європейської енергетичної компанії є «Укрінтерм»

Про сучасні системи управління теплотехнічним обладнанням

Як вважають фахівці, особливий інтерес у користувачів викликає система віддаленого контролю та управління модульними котельнями за допомогою смартфона або комп’ютера. Адже при цьому користувач отримує можливість у режимі реального часу контролювати роботу своєї системи опалення та гарячого водопостачання, перебуваючи практично в будь-якій точці земної кулі.
Спеціалісти «Укрінтерму» розробили нову систему управління модульною котельнею.
Тут функції контролю виробничих параметрів покладено на вільно програмований логічний контролер. Новинка складається із двох підсистем – захисту та регулювання. У першій розміщено пристрої аварійної сигналізації. А друга підсистема забезпечує оптимальний режим роботи модулів нагріву та підтримання необхідної температури теплоносія, що подається в мережу опалення і гарячого водопостачання.
Важливо пам’ятати, що меню логічного контролера організовано у вигляді багаторівневих вікон. Вони відображають графічно і текстово не лише стан котельні в цілому, а й її модулів. Доступ до параметрів котельні надається при наявності пароля відповідного рівня. Таких рівнів може бути до десяти.
Для організації віддаленого доступу до меню без організації централізованої системи диспетчеризації в логічному контролері передбачено веб-сервер.

Теплогенеруюче обладнання «Укрінтерму» вирізняється високим коефіцієнтом корисної дії та неухильною відповідністю міжнародним стандартам

У цьому впевнений начальник виробництва підприємства Микола ШЕВЧУК. Йому слово:
– Наш колектив завжди в творчому пошуку. Зокрема, останнім часом багато уваги приділяємо для альтернативних видів енергії. Маю на увазі енергію сонця та землі. Тому й випускаємо теплові насоси і сонячні системи. Наголошую: системи, а не панелі. Бо це різні речі. Також виготовляємо обладнання для газотранспортних систем України, тобто шафні регуляторні пункти (ШРП). Вони призначені для редукування (зниження) тиску газу, його очищення, а при необхідності можуть забезпечувати ще й комерційний облік. Основні переваги ШРП: надійність, компактність, використання якісних комплектувальних виробів вітчизняних і європейських фірм, а також зручне компонування при
під’єднанні та обслуговуванні. (ФОТО 5) І, звісно, ШРП забезпечують стабільну роботу модульних котелень виробництва «Укрінтерм». Крім того, у нас дуже багато замовлень на встановлення теплових пунктів. Вони в автоматичному режимі регулюють температуру теплоносія і гарячої води в залежності від температури навколишнього середовища. Поставляємо це обладнання в усі регіони України. Загалом наша продукція високоефективна. Приміром, у теплогенерувального обладнання з атмосферними пальниками коефіцієнт корисної дії (ККД) майже 93 відсотки. А якщо брати теплообмінники, що працюють у конденсаційному режимі, то там ККД майже 98 відсотків.
– Базове підприємство «Укрінтерм» знаходиться в Білій Церкві. Але ж маєте ще й представництва в Україні…
– Саме так. Більше того, якщо регіон великий (приміром, Запорізька чи Львівська області), то маємо навіть по два представництва. Там теж виконують такі ж операції, як і на базовому підприємстві. А ще ми співпрацюємо з багатьма європейськими фірмами, починаючи із Швеції, Данії й закінчуючи Францією та Італією. І одержуємо звідти за прямими поставками комплектувальні вироби для нашого обладнання.
Крім того, постійно обмінюємось досвідом, беремо участь у галузевих виставках «Аква- терм», які щороку відбуваються у німецькому Франкурті або в італійському Мілані.
– У яких напрямках Ви бачите перспективу подальшого розвитку підприємства
«Укрінтерм»?
– Безперечно, це освоєння обладнання, яке працювало б від альтернативних джерел енергії. Насамперед сонячної і земної. І також виготовлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) для модернізації централізованих систем опалення. Бо ці пункти сприяють значній економії теплової енергії (близько 20-30-и відсотків). Крім того, завдяки ІТП автоматично підтримуються комфортні умови проживання людей.
Хочу побажати споживачам орієнтуватись на українського товаровиробника. Адже колектив
«Укрінтерму» пишається тим, що його продукція знайшла широке застосування на об’єктах народного господарства. Тому й надалі братимемо участь в інвестиційних проектах з реконструкції тепломереж , виробництва теплових пунктів, модулів систем гарячого водопостачання тощо.

Застосування теплових насосів

Як уже зазначалось, фахівці «Укрінтерму» успішно реалізували проект встановлення теплових насосів для гарячого водопостачання в Краматорську Донецької області. Тип насосів – «повітря-вода» з функцією активного холоду. Крім того, це обладнання дозволяє забезпечити ще й конденсацію приміщення в літній період. Складається тепловий насос із зовнішнього та внутрішнього блоків, де розміщені випарник, вентилятор, компресор, теплообмінник і автоматика. Тепловий насос підігріває ємкісний бойлер на 1000 літрів. А вже до нього під’єднано систему гарячого водопостачання з рециркуляцією. Роль резервного джерела виконує електричний догрівач.
Зазначимо: при застосуванні теплових насосів вартість приготування гарячої води знижується в 1,8 разу. Це порівняно з її централізованою подачею.

Переваги теплових пунктів

Насамперед зазначимо, що індивідуальний теплопункт (ІТП) – це автоматизована модульна установка, що передає тепло від котельні до систем опалення, гарячого водопостачання та вентиляції житлових і промислових будівель. До складу теплопункту входять пластинчаті теплообмінники, циркуляційні насоси, прилади автоматичного контролю й обміну тепла, а також запірна арматура. Крім того, ІТП можуть комплектуватися комерційними вузлами обліку теплової енергії. А контролери системи автоматики мають виходи для дистанційного управління й передачі даних. До речі, завдяки автоматизації регулювання подачі тепла його можна заощадити до 15 відсотків. Знизяться
затрати у внутрішніх системах опалення й тоді, коли споживач перейде на труби меншого діаметра або використає неметалеві матеріали, «Укрінтерм» пропонує теплопункти потужністю від 30-и кіловат до 3-х мегават. Максимальна температура – 130-200 градусів, а тиск – 16-25 барів.

Козирі теплоцентрів і транспортабельних модульних котелень

ТЕПЛОЦЕНТРИ призначені для приготування необхідної кількості гарячої води. Вони настінні. В конструкції використовуються паяний пластинчатий теплообмінник компанії «Альфа Лаваль» та насоси фірми «Grundfos». Максимальна температура води, що нагрівається, – 60 градусів. При цьому споживається в залежності від типу установки від 340-а до 620-и ват електроенергії. Застосовуються теплоцентри для підігріву води в котеджних басейнах, адміністративних будинках та в житлових помешканнях. Теплоцентри компактні, працюють в автоматичному режимі. А ще їх легко монтувати.

ТРАНСПОРТАБЕЛЬНІ МОДУЛЬНІ КОТЕЛЬНІ
використовують для опалення і гарячого водопостачання виробничих, житлових та громадських будівель. Ці установки можуть мати від двох до п’яти модулів нагріву, модуль приготування гарячої води, регулятор температури та комплекс інших пристроїв. Працюють на природному газі. Серед переваг – відсутність витрат на будівництво приміщення, легке транспортування, а також можливість комплектування
газовими проточними нагрівачами з примусовою циркуляцією теплоносія. Його максимальна температура, до речі, сягає 95-и градусів. А коефіцієнт корисної дії установки – не менше 92- х відсотків. Номінальна теплова потужність котельні – від 174-х до 650-и кіловат.

Додамо: підприємство випускає й стаціонарні МОДУЛЬНІ КОТЕЛЬНІ. Вони теж працюють на природному газі. Максимальна температура теплоносія – 90 градусів, величина тиску – не більше 0,6 мегапаскаля. Теплова потужність однієї дахової котельні – від ста кіловат до 3,6 мегавата.
Як допоміжне обладнання до складу установки входить система автоматичного водопом’якшення. Її продуктивність – 0,01-30 кубометрів за годину. Це устаткування не потребує постійного обслуговування. А його якість задовольняє найвищий рівень вимог споживача.

Комерційні пропозиції від підприємства «Укрінтерм»

Як вважають фахівці, однією з найважливіших є пропозиція з реалізації сонячних систем гарячого водопостачання. Їх можна використовувати, зокрема, в багатоповерхових житлових будинках, закладах громадського харчування, готельних комплексах, тваринницьких фермах та на виробничих підприємствах. Підраховано: якщо нагрівати воду газом, то тариф становитиме 6789 гривень за кубометр, електрикою – 1,89 грн. за кіловат- годину, дровами – від 700 грн. за кубометр. А якщо використати мазут марки М100, то вартість буде від п’яти тисяч гривень за тонну. Отже, альтернативою є сонячна енергія.
Який же економічний ефект від систем гарячого водопостачання (ГВП) на базі колекторів «Укрінтерму»? Скажімо, для односімейного житлового будинку з двома колекторами максимальна добова продуктивність ГВП сягне 300 літрів, а теплопродуктивність за 8-місячний сезон – 1200 кіловат-годин. А ось для тваринницької ферми з десятьма колекторами ці показники становитимуть відповідно 1400 літрів і шість тисяч кіловат-годин. Інші подробиці у фахівців підприємства за телефонами 391-112 та 333- 991.
Варто зазначати, що геліосистема «Укрінтерм» складається з таких основних вузлів. Це, власне, геліополе, де можуть розміститись до 40-а плоских колекторів, насосний вузол, блок керування та ємкісний теплообмінник. Саму систему, а її монтують навіть у мобільному блок-модулі, заправляють попередньо підготовленою водою або ж спеціальною рідиною для цілорічної експлуатації. Щодо ємкісного теплообмінника, то головна його функція полягає в приготуванні гарячої води для технічних і господарських потреб з використанням тепла, отриманого від води, що нагрівається за допомогою стороннього джерела енергії. А ним може бути система сонячних колекторів або газовий котел у комбінації із системою сонячних колекторів.
І окремо про необхідність отримання гарячої води на тваринницьких фермах. Йдеться про потреби в приготуванні кормів, митті доїльної апаратури, молочного посуду тощо. Тут гаряче водоспоживання сягає кількох тисяч кубометрів. Наприклад, на середньому відгодівельному комплексі добові витрати води становлять дві з половиною тисячі кубометрів, а в свинарнику вони можуть перевищувати чотири тисячі.

Розкажіть про свій досвід експлуатації або задайте запитання