Тепловий насос для нагрівання води – порівняння витрат

Нагрівання гарячої води – друга за величиною стаття витрат в сімейному бюджеті після опалення. Порівняння витрат на приготування гарячої води за допомогою різних джерел енергії для середньостатистичної сім’ї підтверджує той факт, що тепловий насос – найбільш економний спосіб. З його допомогою можна знизити витрати на підігрів гарячої води більше, ніж в 4 рази.  

Тепловий насос для нагрівання гарячої води, наприклад KRONOTERM (Cловенія), випускається у вигляді єдиного блока з бойлером непрямого нагріву, що дозволяє:

 • знизити емісію СО2 на 62%;
 • забезпечити термін повернення інвестицій від 3 до 5 років;
 • якщо відняти витрати на бойлер, який вже встановлено, то період повернення вкладених коштів можна скоротити ще на пару років;
 • завдяки можливості забирати повітря з господарських приміщень (кухня, ванна, сушилка, прасувальна…) і повертати його назад, в додаток до приготування ГВП можна охолоджувати і вентилювати невеликі приміщення.
Рис. 1. Теплонасос «повітря-вода» для ГВП
Рис. 1. Теплонасос «повітря-вода» для ГВП

Конструктив і автоматика теплового насосу дозволяє підключати до нього різні джерела нагрівання води (твердопаливні, газові котли, сонячні колектори, і т. п.) (рис. 1). Тепловий насос (ТН) вирішує всі задачі по нагріванню гарячої води як для приватних споживачів (квартири, котеджі), так і для промислових (дитячі садочки, школи,  готелі, ресторани, лікарні, спортзали, і т. п.) з повною гарантією на 2 роки, а за умови періодичного  сервісного обслуговування – на 5 років. Сервісне обслуговування проводиться один раз на два роки (заміна магнієвого аноду).

Крім простоти установки і обслуговування, є можливість дистанційного керування з смартфону або комп’ютера. «Оnline»-контроль за станом обладнання дозволяє контролювати технічні параметри і діагностувати несправність ще до її виявлення.

Нижче наведено декілька можливих схем підключення зовнішніх джерел для нагрівання гарячої води, якими може керувати автоматика ТН Kronoterm. На рис. 2-4 позначені:

 1. Закриваючий клапан;
 2. Редукційний клапан тиску;
 3. Зворотній  клапан;
 4. Запобіжний клапан;
 5. Розширювальний бак;
 6. Зливний вентиль;
 7. Циркуляційний насос;
 8. Генератор пристроїв;
 9. Котел;
 10. Буферна ємність;
 11. Сонячні колектори;
  dT – Диференціальний термостат.

 

Рис. 2. ТН для ГВС в комбінації з котлом
Рис. 2. ТН для ГВС в комбінації з котлом
Теплонасос для ГВП в комбінації з сонячним колектором
Рис. 3 Теплонасос для ГВП в комбінації з сонячним колектором
Рис. 4. ТH «повітря-вода» в комбінації з баком-акумулятором
Рис. 4. ТH «повітря-вода» в комбінації з баком-акумулятором

Повітряні теплові насоси стануть «серцем» усієї системи приготування води для ГВП, яку з часом можливо послідовно модернізувати, підвищувати функціональність і підключати інші генератори тепла, які використовують як традиційні, так і відновлювальні джерела енергії.

Порівняння  експлуатаційних витрат і терміну окупності теплового насоса для приготування  гарячої води:

Варіант 1.
Приготування води для санітарних потреб з допомогою електричного котла потужністю 16 кВт і бойлера непрямого нагріву об’ємом 2000 л.

Варіант 2.
Приготування гарячої води за допомогою чотирьох теплових насосів Kronoterm WP4 LF-502 з об’ємом бака 450 л кожен і сумарною тепловою потужністю 16 кВт. Споживана електрична потужність складає 4 кВт.

Час роботи обладнання для приготування гарячої води приймемо 12 годин на добу. Тариф на електроенергію – 2,55 грн/кВт•год.

Вартість обладнання «Варіанту 1» – 130 000 грн.

Вартість обладнання «Варіанту 2» – 420 000 грн.

Річне споживання електроенергії для «Варіанту 1» складає:

12 годин x 365 днів = 4 380 год
4380 год x 16 кВт = 70 080 кВт•год/рік x 2,55 грн = 178 704 грн.

Річне споживання електроенергії для «Варіанту 2» складає:

12 годин x 365 днів = 4 380 годин;
4380 годин x 4 кВт = 17 520 кВт•год/рік x 2,55 грн = 44676 грн.

Різниця у витратах на електроенергію складає  134 028 грн/рік.

Різниця в капіталовкладеннях – 290 000 грн.

Термін окупності обладнання «Варіанту 2» в порівнянні з «Варіантом 1» – 2,16 років.

Після досягнення терміну окупності різниця у витратах на енергоносії стає прямою економією коштів для споживача. ТМ Майстерня тепла є офіційним дилером  KRONOTERM в Полтаві.

Ми підберемо обладнання, змонтуємо і візьмемо його на обслуговування.

Розкажіть про свій досвід експлуатації або задайте запитання