Модуль МН-240

Модулі нагріву МН-240 — проточні безінерційні газові апарати (водонагрівачі) конденсаційного типу у шафному виконанні, з примусовою циркуляцією теплоносія, призначені для теплозабезпечення виробничих, житлових та громадських будівель і споруд.

Модуль МН-240
Модуль МН-240

В модулі нагріву МН-240 використані термоблоки, кожен з яких включає в себе камеру згорання, теплообмінник, що складається з ряду паралельно підключених спіралеподібних елементів з нержавіючої сталі, і газопальниковий пристрій з трубчастим пальником, на який за допомогою вентилятора подається заздалегідь приготована у потрібній для повноцінного горіння пропорції суміш “газ-повітря”.
Використання такої технології горіння (“премікс”) дозволяє значно знизити вміст шкідливих речовин в продуктах згоряння та підвищити ККД.

В залежності від необхідної миттєвої теплової потужності вентилятор може змінювати частоту обертання, забезпечуючи таким чином модуляцію полум’я в межах від 20 % до 100 % теплової потужності.
В камері згоряння теплоносій, який подається в теплообмінник, спочатку попередньо обмінюється теплотою з вихідними продуктами згоряння, при цьому волога, що міститься в продуктах згоряння, конденсується, виділяючи додаткове, так зване, “сховане” тепло.
Використання цього ефекту (так званого конденсаційного режиму) також суттєво підвищує ККД.

Конструктивно даний модуль вписується в існуючі котельні установки з модулями нагріву серії МН, замінюючи і по потужності, і по габаритно-приєднувальним розмірам пару модулів МН120 або МН120 Еко М, що дозволяє легко модернізувати існуючі котельні установки.

Схема роботи модуля нагріву МН-240

Схема роботи модуля нагріву МН-240
Схема роботи модуля нагріву МН-240: 1. пальник 2. теплообмінник 3.вентилятор 4.клапан газовий 5.кран 6.насос 7.клапан зворотній 8.термістори 9.датчик тиску 10.датчик протоку 11. датчик переливання конденсату 12.блок управління 13.конденсатовідведення 14.димохід

Габаритно-приєднувальні розміри модуля нагріву МН-240

Модуль МН-240
Габаритно-приєднувальні розміри модуля нагріву МН-240

Конструкція модуля нагріву МН-240

Конструкція модуля МН-240
Конструкція модуля нагріву МН-240

Модуль складається з двох окремо розташованих один над іншим паралельно підключених елементів (термоблоків), що представляють собою проточні водонагрівачі.

Кожний елемент має свою систему контролю та регулювання з панеллю управління та індикації (блоком управління 8), яка забезпечує оптимальне регулювання та безпечне функціонування термоблоку як автономно, так і під управлінням регулятору каскаду.

Кожний з елементів складається з двокамерних теплообмінників (1), зібраних з паралельно підключених спіральних трубчатих елементів, всередині нижньої камери теплообмінника знаходиться газовий пальник типа “премікс” з електродом розпалювання і електродом контролю полум’я.
Попередньо приготовлена суміш газу з повітрям подається на пальник через газохід (4) вентилятором (3) зі змінним числом обертів, що задаються блоком управління (8) в залежності від необхідної потужності (таким чином здійснюється так звана “модуляція полум’я”), яка може регулюватися в межах від 20 % до 100 % від номінальної потужності.
Повітря засмоктується вентилятором через сопло (4), зв’язане з газовим клапаном, який подає на вхід вентилятора газ у кількості, пропорційній кількості повітря, що замоктується.
Продукти згоряння видаляються з розташованих всередині теплообмінників камер згоряння через димоходи (5).
Конденсат, що утворюється в камерах згоряння і димоходах, збирається в сіфони-конденсатозбірники, з яких потрапляє в загальну систему конденсатовидалення, яка монтується під час збирання модулів в котельну установку.

Теплоносій з колектору (11) зворотньої лінії системи опалення циркуляційними насосами (7) через трубопроводи подається в теплообмвнники і, проходячи крізь них, поступає у подаючий колектор (12).
Вказанні трубопроводи облаштовані зворотніми клапанами, запірною арматурою, яка дозволяє відключати від загальних колекторів окремі, незалежні один від одного елементи модуля для обслуговування без зливання теплоносія з усієї системи.
У верхній частині системи трубопроводів теплоносія встановлені автоматичні повітрявідведення.

Зворотній (11) та подаючий (12) колектори закінчуються фланцями, призначеними для монтажу модулів в котельну установку.

Загальні газові колектори (10) проходять вздовж воздовжньої горизонтальної осі модуля і також закінчуються по обидва боки модуля приєднувальними фланцями.

Всі вказані елементи монтються на рамі (14) і зачиняються умовно не показаними на малюнку дверями, що надають модулю декоративного вигляду та забезпечують можливість легкого доступу до елементів модулю.

Один загальний блок управління (13) (регулятор каскаду) котельної установки встановлюється при необхідності тільки на одному із модулів нагріву, що її складають.

На основній платі блоку управління (8) розташовані елементи з функціями газопальникового автомату, електронного регулятору, мережового живлення, а також управління частотою обертання вентилятору пальника для здійснення модуляції потужності.
Панель управління термоблоком дозволяє відображати робочий статус, а також задавати параметри роботи термоблоку всередині модуля

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МОДУЛЯ МН-240

Назва Одиниця вимірювання Значення
Номінальна теплопродуктивність, ±5% кВт 240
Коефіціент корисної дії, не менше
– у звичайному режимі (80°С/60°С)
– в конденсаційному режимі(50°/30°С)
% 97
103
Тип газу Природній
Номінальний тиск газу Па 1960
Номінальні витрати газу при t=20 °С, атм.тиску 760 мм рт. ст., Qн. р.= 8000 кКал/м3 куб.м./год. 26,5
Максимальний робочий тиск теплоносія МПа (бар) 0,6 (6)
Максимальна температура теплоносія °C 90
Діапазон регулювання температури теплоносія на виході з модулі, не менше °C 40-85
Температура продуктів згоряння на виході з модулі, не менше>
– у звичайному режимі (80°С/60°С)
– в конденсаційному режимі(50°/30°С)
°C 60
40
Характеристика електроживлення (напруга/частота) В/Гц 220+10%-15%/50-1
Максимальна електрична потужність Вт 1000
Вміст в продуктах згоряння, не більше:
– оксиди вуглецю СО
– оксиди азоту NOx
мг/м3 50
15
Маса кг 210

Розкажіть про свій досвід експлуатації або задайте запитання