Модулі-регулятори температури використовуються для забезпечення циркуляції та регулювання температури теплоносія в опалювальній системі в залежності від зовнішніх погодних умов.
mod_san_fПринцип автоматичного регулювання температури води полягає в тому, що триходовий клапан розподільчого типу здійснює підмішування частини зворотньої води в лінію подачі. Триходовий клапан

При розташуванні модулів нагріву МН120, МН100 для двостороннього обслуговування використовуються модулі-регулятори типів АР і АРД.
Модулі обох типів відрізняються тільки конструкцією насосів, модулі типу АР мають один насос, типу АРД – два паралельно розташованих насоса, один з яких – робочий, другий – резервний. У випадку виходу з ладу першого автоматично вмикається другий.
При розташуванні модулів нагріву для одностороннього обслуговування встановлюють модулі типу ФРД.
При використанні нагрівальних модулів МН80, які розташовані в один ряд, встановлюють модулі типу 80ФРД.

В залежності від встановлених циркуляційних насосів, випускаються наступні базові типорозміри модулів-регуляторів АРД (АР, ФРД):
АРД32, АРД40, АРД50, АРД65, АРД80
(цифра в позначенні вказує умовний прохід).
За індивідуальним замовленням можуть бути виготовлені інші варіанти.

КОНСТРУКЦІЯ МОДУЛІВ-РЕГУЛЯТОРІВ ТИПУ АР І АРД
КОНСТРУКЦІЯ МОДУЛІВ-РЕГУЛЯТОРІВ ТИПУ АР І АРД

По збірно-розподільчим трубам (1), що розташовані в нижній частині модуля і виконують функцію з’єднуючого елемента котельної установки, протікає гаряча вода, що подається в систему, і “зворотня” вода, що витікає з системи.
Насос (2) здійснює циркуляцію води в системі опалення. Насос подвоєний, працює завжди один насос, другий є резервним, він включається в роботу автоматично у випадку вихода з ладу основного.
Трьохходовий клапан з виконуючим механізмом (3) регулює температуру води, що подається в систему, шляхом підмішування частини води, що вертається знову на циркуляцію в систему, мимо модулів нагріву.
Команду на виконавчий механізм трьохходового клапану подає електронний регулятор температури (4), який видає сигнал в залежності від температури зовнішнього повітря, що сприймає датчик зовнішньої температури 5, температури води, що подається
Циферблатні покажчики температури (7) показують температуру води, що подається і вертається.
До фланця патрубка подаючого трубопроводу (8) підключається подаючий трубопровід опалювальної системи. До фланця зворотнього патрубка (9) підключається зворотній трубопровід опалювальної системи.
Газовий трубопровід (10) забезпечує проходження газу транзитом через модуль і є з’єднувальним элементом котельної установки.
Двері (11) надають модулю декоративний вигляд і забезпечують можливість доступу до елементів модуля.
Шафа електрична (12) містить пристрої, що забезпечують роботу електричної частини модуля. Модуль отримує електроживлення від центральної шафи головного розподільчого щита електроуправління котельної установки.
Метеликові клапани (13) спрощують роз’єднання окремих пристроїв модуля.
Фільтр (14) здійснює очищення води, що вертається з системи.

Модулі постійної температури застосовуються для подачі в контури системи опалення (такі контури часто використовують для вентиляції або забезпечення технологічних потреб) теплоносія з постійною температурою, на яку відрегульовані модулі нагріву.
Конструкційно модулі постійної температури відрізняються від модулів-регуляторів відсутністю триходового клапану з виконавчим механізмом.

Модулі постійної температури, як і модулі-регулятори, можуть мати один насос (модулі типу АТС), два паралельно розташованих насосів, один з яких – робочий, інший – резервний (модуля типу АТСД).
У випадку однобічного обслуговування встановлюють модулі типу ФТСД.
При використанні нагрівальних модулів МН80, які розташовуються в один ряд, використовують модулі типу 80ФТСД.

По габаритно-приєднувальним розмірам модулі постійної температури (АТС, АТСД) співпадають з модулями-регуляторами, випускаються тих же типорозмірів, що і модулі АРД.

КОНСТРУКЦІЯ МОДУЛІВ ПОСТІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ ТИПУ АТС І АТСД
КОНСТРУКЦІЯ МОДУЛІВ ПОСТІЙНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ ТИПУ АТС І АТСД

Збірно-розподільчі труби (1) розташовані в нижній частині модуля і служать поєднувальним елементом котельної установки. По ним проходить гаряча вода для нагріву (подача) і холодна вода, що повертається із системи.
Циферблатні покажчики температури (4) показують температуру води, що подається і вертається.
Метеликові клапани (5) призначені для роз’єднання насосу і фільтру і для перекриття гілок води, що вертається, і води, що подається.
До фланця патрубка подаючого трубопроводу води нагріву (6) повинен бути підключений трубопровід подавання опалювальної системи.
До зворотнього патрубка(7) підключаються зворотній трубопровід опалювальної системи.
Газовий трубопровід (8) забезпечує проходження газу через модуль і служить поєднувальним елементом котельні.
Двері (9) надають модулю декоративний вигляд, і забезпечують можливість легкого доступу до елементів модуля.
Шафа електрична (3) містить пристрої, які забезпечують роботу електричної частини модуля. Модуль отримує електроживлення від центральної шафи головного розподільчого щитка електроуправління. Зняття і подавання напруги здійснюється за допомогою свого власного вимикача.
Фільтр (10) здійснює очищення води.

Модулі-регулятори та модулі постійної температури можуть працювати як в складі котельних Укрінтерм, так і в складі котельних на іншому обладнанні.