Сонячні колектори PARADIGMA

aqua-solar-system-logoЕкологія та технології лежать в основі розробок компанії Paradigma. Як би це не здавалося дивним, але започаткування фірми Paradigma пов’язане з Україною. Чорнобильська катастрофа змінила сучасний світ та змусила багатьох задуматись, наскільки ж дешевою являється ядерна енергія. Для Альфреда Ріттера — це була потужна мотивація для переходу на альтернативні види енергії.

1988 — була заснована компанія Paradigma Energie und Umwelttechnik GmbH;
1989 — зареєстровано торгову марку Paradigma;
1992 — початок виробництва плоских колекторів;
1994 — виготовлено першу комбіновану буферну ємкість з пошаровим накопиченням;
1996 — компанія Paradigma почала виготовлення вакуумних колекторів з відбивачем.

01_ritter_solar-fabrikgebaude

В 2000 році була створена дочірня компанія з виготовлення сонячних колекторів Ritter Solar та розпочато виробництво пелетних котлів. Розширюючи виробництво, в 2001 році Ritter створила спільне підприємство в Китаї Linuo Paradigma.
2004 — виведення на ринок сонячних систем, що використовують в якості теплоносія воду Аквасистема;
2006 — встановлено більше 10 000 аквасистем;
2010 — засновано дочірню компанію XL Solar, яка спеціалізується на впровадженні сонячних аквасистем великої потужності.

В 2011 році створено холдинг Ritter Gruppe. Сьогодні Ritter Gruppe — це 15 підприємств в 9-ти країнах світу та 1 600 співробітників. Продажі холдингу в 2011 році досягли 1,9 млн. м2 сонячних колекторів (3,6% світового ринку геліотермічних установок та 28% ринку Європи).

aquapaket-ohne-speicher_rgb

Paradigma — єдиний в світі виробник геліотермічних установок, які використовують воду в якості теплоносія. На сьогодні, тільки в Німеччині, встановлено понад 55 000 сонячних аквасистем.

Чому PARADIGMA?

Геліотермічні установки, які використовують воду в ролі теплоносія - це абсолютно новий продукт на українському ринку відновлюваних джерел енергетики. Найбільша кількість встановлених геліотермічних систем спостерігається при новому будівництві або під час капітального ремонту системи теплозабезпечення, як в приватному так і в комерційному секторах. Така тенденція обумовлена конструкцією традиційних геліотермічних установок, в яких необхідно розділяти контур системи опалення з контуром сонячної установки, що потребує використання бівалентних бойлерів чи акумулюючих ємкостей з додатковим теплообмінником. Тобто модернізація існуючої системи теплозабезпечення зводиться до капітального ремонту, що в свою чергу потребує більших капітальних і оперативних витрат. А при відсутності державної підтримки, даний напрямок альтернативних джерел енергозабезпечення розвивається заниженими темпами, оскільки не кожен кінцевий споживач готовий до капітального оновлення власної системи теплозабезпечення.

Можливість використовувати воду в ролі теплоносія не потребує використання додаткових теплообмінників, геліотермічна установка інтегрується в існуючу систему опалення, а не навпаки. Концепт АкваСистеми від Paradigma створює окрему нішу на ринку сонячних установок.

Схема влаштування АкваСистеми, відрізняється від традиційних установок, які використовують поліпропіленову суміш в ролі теплоносія. Використання антифризу дає перевагу в тому, що система не замерзає навіть під час сильного морозу. Але в такому випадку необхідно розділяти контур системи опалення з геліотермічним контуром, що обумовлює використання бівалентних бойлерів, або додаткових теплообмінників. Крім того незамерзаюча рідина використовується за призначенням лише в зимовий період. Проте в літній період, система може піддаватись високим термічним навантаженням під час стагнації (кипіння). При температурі понад 160° починається процес розпаду незамерзаючої суміші в основу якої входить поліпропілен гліколь. Це обумовлює швидке „старіння“ теплоносія, утворення повітря в геліоконтурі і руйнації теплоносія. В результаті чого утворюється смолоподібні продукти розпаду рідини, які налипають на внутрішні стінки системи трубопроводів колектора, що призводить до звуження діаметру, зменшення об‘ємного потоку і зменшення продуктивності установки. В найгіршому випадку це може призвести до виходу з ладу сонячного колектора.

apblog_tab1

Перевага води, як теплоносія полягає у відсутності наслідків для установки під час її кипіння. При впливі високої температури вода переходить з рідкого агрегатного стану в пароподібний і після конденсування продовжує працювати без втрати своїх властивостей. Застосування води, в ролі теплоносія , обумовлено цілим рядом переваг, основними з яких є висока питома теплоємність, легкість транспортування у трубопроводах за рахунок меншої в‘язкості рідини, що в свою чергу не вимагає використання потужних насосів. Використання води при теплообміні забезпечує високі коефіцієнти тепловіддачі, рівномірність обігрівання поверхні теплообміну, вода є найдешевшим і найкращим теплоносієм - посередником при переданні енергії.

Використання води дає змогу використовувати сонячні системи з існуючими ємкісними водонагрівачами та проводити модернізацію встановлених систем з використанням наявного обладнання.

Функція захисту від замерзання

Функція антизамерзання починає спрацьовувати, якщо зовнішня температура НА ПЛОЩИНІ колектора знизилась до 3°С, при таких умовах температура в колекторі постійно підтримується на рівні 5°С. В залежності від зовнішньої температури і температури теплоносія в колекторі, регулятор вираховує необхідну частоту роботи насосу для мінімально необхідних енерговитрат на підтримку системи антизамерзання.

Енергетичні витрати на функцію антизамерзання залежать від довжини зовнішньої траси геліоконтуру, яка визначається самостійно регулятором сонячної установки SystaSolar Aqua II. Ефективна робота функції антизамерзання можлива лише з вакуумним колектором, оскільки вакуум являється найкращим теплоізолятором і зниження температури в колекторі відбувається набагато повільніше ніж в трубопроводі.

Функція антизамерзання працює ефективно, надійно і потребує незначну кількість теплової енергії.

При проходженні сертифікації АкваСистеми в Штутгартському Університеті Термодинаміки і Теплотехніки, витрати енергії на функцію антизамерзання склали 3,4 % від річної продуктивності установки.

Пропонуємо для Ваших об'єктів унікальні за своєю ефективністю вакуумні сонячні колектори AQUA PLASMA та STAR