Незакипаючі сонячні системи

Сучасні сонячні колектори мають високу ефективність і тому їх поверхня нагрівається до високих температур. Більшість сонячних систем мають один серйозний недолік - кипіння спеціальної рідини в сонячної панелі. Це відбувається через те, що сонячні промені продовжують перегрівати сонячний колектор навіть коли немає необхідності гріти воду. Цей процес називається стагнацією.

Чим небезпечна стагнація?

Тривалі і часті стагнації викликають руйнування гліколю, який виконує роль теплоносія в класичних сонячних колекторах. зміна кольору гліколю свідчить про те, що його "незамерзаючі властивості" погіршуються, в багатьох випадках може утворюватись твердий осад, який може пошкодити елементи геліосистеми та вивести її з ладу. До того ж виникнення стагнації зменшує продуктивність сонячних колекторів, оскільки геліосистема не працює, поки пар, що утворився в результаті стагнації, не сконденсується назад в рідину. Як виникає і чим загрожує стагнація детально викладено в статті Проблематика стагнації (кипіння) в геліотермічних установках. Тут наведемо лише декілька ілюстрацій.

В результаті стагнації власнику геліосистеми  в кращому випадку доводиться міняти теплоносій і промивати всю систему. В гіршому - проводити заміну компонентів колектора. Все це коштує не дешево і може звести нанівець всю економію, отриману завдяки використанню геліотермічної установки.

Саме тому ми пропонуємо своїм клієнтам лише такі геліотермічні установки (сонячні колектори), яким стагнація не загрожує.